Przesyłki paletowe, 4 najważniejsze zalety tego typu przesyłek kurierskich

Opublikowano Kategoria: Poradnik dla osób wysyłających paczki za granicę
Przesyłki paletowe

Przesyłki paletowe stały się jednym z najlepszych środków transportu dla wielu przedsiębiorstw, które planują wysyłkę większej ilości towaru w jedno miejsce. To właśnie w taki sposób przewozi się dostawy do firm, jak i finalne produkty z fabryk lub centrów dystrybucji do miejsca przeznaczenia. Przesyłki paletowe stają się również coraz chętniej wykorzystywaną metodą w trakcie przeprowadzek międzynarodowych. Wszystko dlatego, że posiadają szereg bardzo istotnych zalet. Które z nich są najważniejsze? Odpowiadamy.

Czym są przesyłki paletowe?

Przesyłki paletowe stanowią ciekawą alternatywę dla transportu całopojazdowego towaru o dużych gabarytach. Do niedawna kojarzyły nam się jedynie z wymianą towaru zaopatrzeniowego oraz logistyką dużych przedsiębiorstw, natomiast teraz znajdują zastosowanie również w przewożeniu rzeczy prywatnych. Przesyłki paletowe są chętnie wykorzystywane do transportu wyposażenia mieszkań lub firm w obrębie jednego, właściwie przygotowanego przejazdu.

Transport paletowy odbywa się z wykorzystaniem standaryzowanych palet o określonych rozmiarach, dzięki czemu łatwo ustawić je w naczepie oraz rozładować z użyciem wózka widłowego. Najpopularniejsza jest europaleta czterowejściowa, występująca w czterech głównych rozmiarach:

  • EUR 1 – 800 mm x 1200 mm
  • EUR 2 – 1200 mm x 1000 mm
  • EUR 3 – 1000 mm x 1200 mm
  • EUR 6 – 800 mm x 600 mm

Największe dopuszczalne obciążenie europalety to ponad 1000kg, co pozwala na załadowanie na nią przedmiotów pokaźnych rozmiarów, takich jak np. meble, materiały budowlane, sprzęt RTV lub AGD.

Przewóz paczek do Anglii lub innych krajów UE – gwarancja bezpieczeństwa

Decydując się na przewóz paczek do Anglii lub innych krajów Unii Europejskiej, warto skorzystać z usług firmy posiadającej bogate doświadczenie w transporcie międzynarodowym. Spakowanie oraz przewóz swojego mienia z pewnością jest stresujące dla właściciela, dlatego nie zaleca się korzystania z oferty firm o wątpliwej reputacji. Usługa przesyłek paletowych rozpoczyna się w momencie opakowania towaru i przygotowania do wysyłki, natomiast odpowiedzialność za bezpieczeństwo całej, prawidłowo przygotowanej palety spoczywa na firmie transportowej. Właściciel może więc spać spokojnie, czując się zwolniony z obowiązku ciągłego nadzoru przesyłki. Transport paletowy gwarantuje bezpieczeństwo towaru, głównie dzięki ciasnemu ułożeniu w ciężarówce, co zapobiega przesunięciom oraz zwiększa stabilność poszczególnych ładunków. Doświadczona firma kurierska dokłada wszelkich starań, aby uniknąć niepożądanych naprężeń lub przeciążeń w trakcie jazdy, a także stosuje system mocowania zabezpieczającego towar. Palety docierają w ten sposób do właściciela w formie nienaruszonej.

Przesyłki paletowe – szybka i terminowa dostawa

Decyzja o skorzystaniu z usługi przesyłki paletowej jest komfortowa dla nadawcy ze względu na możliwość ustalenia konkretnego terminu dostawy na wskazany adres. Odbiorcę omija więc stresujące oczekiwanie na kuriera w miejscu docelowym. Dodatkowo jest on w stanie zorganizować sobie w danym terminie pomoc w rozładunku towaru, co stanowi znaczne ułatwienie przy paczkach o wyjątkowo dużych gabarytach. Firmy świadczące usługi przesyłek paletowych zazwyczaj organizują transport w ciągu kilku dni roboczych, dzięki czemu swój towar otrzymujemy w krótkim czasie.

Tani kurier – paleta to ekonomiczne rozwiązanie

Poszukując ekonomicznej usługi transportowej, warto szukać najkorzystniejszych ofert, takich jak tani kurier. Paleta jest wyceniania indywidualnie z każdym klientem, co zwalnia nas z opłat za całą przestrzeń załadunkową, jak to bywa w przypadku tradycyjnej przesyłki. Aktualnie jest to jeden z najtańszych oraz najpopularniejszych sposobów transportu towarów dla firm i osób prywatnych. Godne zaufania firmy dysponują zróżnicowaną flotą samochodową od busów po ciężarówki, dzięki czemu gabaryty pojazdu łatwiej dopasować do rozmiaru przesyłki. Tego typu podejście pozwala znacznie ograniczyć nie tylko czas, ale przede wszystkim również koszty transportu.

Łatwe przygotowanie palety do wysyłki

Przygotowanie palety do wysyłki wymaga równomiernego ułożenia towaru oraz jego zabezpieczenia. Przesyłki przygotowywane do transportu pod wskazany adres układa się więc na drewnianej platformie, a następne wzmacnia taśmą lub folią zapobiegającą przesuwaniu. W przypadku klientów, którzy nie dysponują własną paletą, firmy transportowe oferują możliwość odebrania towaru i spaletowania go we własnym zakresie na samochodzie lub w magazynie. W ten sposób do odbiorcy dotrze w całości bezpiecznie spakowana paleta.