„Door to door”, na czym polega ta usługa transportowa oferowana przez firmy kurierskie?

Opublikowano Kategoria: Poradnik dla osób wysyłających paczki za granicę
Door to door

Podejmując decyzje o współpracy z firmami świadczącymi usługi kurierskie, przedsiębiorcy często zwracają uwagę na relację ceny do czasu realizacji zlecenia. W niektórych sytuacjach najkorzystniejszym wyborem jest usługa „door to door”. Tłumaczymy, na czym ona polega.

Na czym polega usługa transport od drzwi do drzwi?

Usługa transportu „od drzwi do drzwi”, to jeden z systemów doręczania przesyłek i jednocześnie kompleksowa usługa spedycyjna. Klient (nadawca) wydaje kurierowi paczkę, a ten z kolei dostarcza ją pod wskazany adres. Ponieważ realizacja zamówienia odbywa się z pominięciem przeładunków, ten rodzaj usługi określa się mianem transportu dedykowanego.

Firmy kurierskie oferujące taką usługę korzystają z samochodów osobowych i dostawczych. Dzięki temu proponują zarówno całopojazdowy transport towarów, jak i przesyłki kurierskie. Jednocześnie na rynku działają też firmy, którym klienci mogą zlecić transport towarów na paletach.

Kto korzysta z usługi „door to door”?

Z nadawania przesyłek w systemie od drzwi do drzwi korzystają głównie firmy. W biznesie czas odgrywa niebagatelną rolę, a szybkość realizacji zamówień jest jednym z kluczowych parametrów przy podejmowaniu decyzji o współpracy z danym podmiotem. Firmy kurierskie oferujące przesyłki kurierskie „od drzwi do drzwi” starają się maksymalnie skrócić czas dostawy i tym samym odpowiadają na potrzeby klientów.

Na mniejszą skalę przesyłki kurierskie w systemie „od drzwi do drzwi” nadają klienci prywatni. Ta grupa nadawców często zamawia tą usługę, gdy chce nadać przesyłki kurierskie o niestandardowych wymiarach lub za granicę.

3 powody, dla których warto korzystać z usługi „door to door”

W niektórych sytuacjach ta usługa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych przesyłek kurierskich. Ten system doręczania paczek wyróżnia:

ekspresowe doręczenie przesyłki

Transport dedykowany wyróżnia się brakiem przeładunków, a to oznacza, że kurier, który odebrał przesyłkę, dostarczy ją nadawcy. W zależności od trasy, jaką trzeba pokonać, firma kurierska może zrealizować usługę nawet w 30 minut.

Z usługi doręczenia przesyłki pod drzwi często korzystają firmy oferujące serwis sprzętu AGD czy RTV. Szybka realizacja przesyłek kurierskich to gwarancja, że klient otrzyma naprawione urządzenie w możliwie najkrótszym czasie;

możliwość wysłania przesyłek o niestandardowych wymiarach

Gdy przesyłka waży ponad 50 kg lub ma nietypowe rozmiary, to wysłanie jej w systemie od drzwi do drzwi znacznie ułatwia sprawę. Nie każdy klient (zwłaszcza klient indywidualny) posiada dostęp do samochodu, którym można byłoby przetransportować taką paczkę do punktu nadawania przesyłek.

Dodatkowym plusem wybrania tej usługi, jest możliwość zaoszczędzenia czasu. Korzystając z oferty firmy SpeedPack, klienci mogą zamówić kuriera międzynarodowego za pośrednictwem strony internetowej;

mniejsze ryzyko uszkodzenia paczki

Staranne opakowanie nie zawsze gwarantuje, że przesyłka dotrze do nadawcy w idealnym stanie. Szczególnie dotyczy to przedmiotów podatnych na uszkodzenia. Nadając w paczkach wyroby choćby ze szkła.

Przesyłki kurierskie realizowane w usłudze od drzwi do drzwi nie trafiają na sortownię. Dzięki temu szansa, że paczka zostanie uszkodzona, jest niewielka.

Czy przesyłki kurierskie „door to door” są kosztowne?

W tej formie usługi kurierskiej zarówno nadawcę, jak i odbiorcę paczki obsługuje ten sam kurier. Z tego względu przesyłki kurierskie realizowane w tym systemie są droższe niż standardowe paczki. To jednak nie oznacza, że klient musi przepłacać.

Firmy oferujące usługi kurierskie na swoich firmowych stronach internetowych często zamieszczają aktualny cennik oraz kalkulator. Drugie narzędzie jest szczególnie przydatne – wystarczy tylko wskazać kraj nadania/odbioru paczki i jej gabaryty, aby poznać ofertę cenową.