Jak wysłać kanapę kurierem? 5 wskazówek

Opublikowano Kategoria: Poradnik dla osób wysyłających paczki za granicę
dwóch mężczyzn w stroju roboczym podnosi kanapę

 


Nie masz pojęcia jak bezpiecznie wysłać kanapę kurierem? Nie martw się, ten tekst wyjaśnia, co zrobić, aby Twój mebel dotarł do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie.

Rozumiemy Twoje obawy związane z przesyłką nietypowych przedmiotów, takich jak kanapa. Mogą pojawić się pytania: czy kanapa dotrze w całości? Czy przeprowadzka nie zamieni się w koszmar? Jak poradzić sobie z pakowaniem mebli?

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w przewozie przesyłek nietypowych, znamy skuteczne metody na to, jak bezpiecznie je transportować na odcinkach międzynarodowych.

Skorzystanie z naszych rad pozwoli Ci wysłać kanapę lub zrealizować całą przeprowadzkę bez zbędnego stresu i zmartwień. Dowiedz się, jak zrobić to prosto i efektywnie!

Właściwe zapakowanie, zabezpieczenie, a także wybór odpowiedniej opcji transportu, to tylko niektóre z kluczowych aspektów, o których dowiesz się więcej z naszego artykułu.

Wybierz odpowiednią opcję wysyłki

Klienci, chcący wysłać kanapę kurierem mają do wyboru 3 główne opcje:

 1. Przesyłki gabarytowe.
 2. Przesyłki paletowe.
 3. Transport mebli.

Paczki gabarytowe to rodzaj przesyłek, których charakterystyka – szerokość, wysokość, długość lub waga – przekracza standardowe wymiary akceptowane przez firmę kurierską. U nas taka przesyłka waży więcej niż 50 kg lub liczy ponad 300 cm w obwodzie.

Istotne jest, aby podczas przewozu mebli kurierem, paczka gabarytowa była odpowiednio zabezpieczona.

Pakowanie warto zacząć od zdemontowania kanapy na mniejsze elementy. Ułatwi to nie tylko zabezpieczenie mebla przed uszkodzeniami, ale również zminimalizuje rozmiar paczki.

Następnie, każdy element należy ochronić np. styropianem czy folią bąbelkową.

W przypadku, gdy nie jesteś w stanie zdemontować ruchomych elementów, zalecamy zabezpieczenie ich za pomocą taśmy pakowej, aby uniknąć niespodziewanemu wysunięciu w trakcie transportu.

Kolejnym etapem jest ułożenie wszystkich elementów w wytrzymałych pudełkach, najlepiej takich w kształcie prostopadłościanu. Pustą przestrzeń wewnątrz paczki należy uzupełnić specjalnym wypełnieniem, np. folią bąbelkową lub poduszkami powietrznymi.

To ograniczy przemieszczanie się elementów i ich ewentualne obijanie się o siebie, które może prowadzić do zarysowań lub poważniejszych uszkodzeń.

Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, warto zapakować do woreczka strunowego lub innego opakowania tak, aby żadna z nich nie zginęła podczas transportu.

Dzięki przesyłkom paletowym możesz przetransportować kanapę bez jej rozkręcania, choć możesz oczywiście rozłożyć ją także na części. Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę w całości, dokręć dokładnie wszystkie elementy konstrukcyjne sofy. Jeżeli posiada ona nóżki, lepiej je odkręcić.

Kanapa powinna być pewnie zamocowana na palecie i mieścić się na niej w całości. Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu narożników i wystających elementów. Dobrze sprawdza się w tym zadaniu styropian. Folia stretch stanowi kolejną warstwę zabezpieczeń.

Dobrze jest umieścić mebel na palecie w taki sposób, aby jego waga była równomiernie dystrybuowana po całej powierzchni palety. To wzmocni stabilność przesyłki.

W SpeedPack transportujemy palety przy użyciu busów lub ciężarówek – w zależności od gabarytów palet. Dzięki temu minimalizujemy czas i koszty przewozu.

Jeżeli nie posiadasz własnych palet lub nie jesteś pewien, jak zorganizować taką przesyłkę, nie ma problemu. Nasz kierowca odbierze paczkę i zapewni jej prawidłowe umieszczenie na palecie.

W naszej ofercie znajdziesz specjalne usługi obejmujące transport mebli tapicerowanych oraz mebli twardych w paczkach. Przewozimy je w różne miejsca na terenie Europy. Nasi międzynarodowi kurierzy dbają o to, aby bezpiecznie dotarły do odbiorców.

Jak wysłać kanapę kurierem, dbając o jej bezpieczeństwo podczas transportu?

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 najważniejszych wskazówek, dzięki którym wysyłka kanapy przestanie być problemem.

 1. Sprawdź wymiary i wagę kanapy. Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie kanapy – szerokość, wysokość i głębokość. Sprawdź również jej wagę. Te informacje są niezbędne do wyboru odpowiedniego kuriera i pakietu usług.

Jeśli jesteś w stanie zdemontować kanapę i umieścić ją w paczkach, dokładnie je zmierz. Precyzyjne określenie wymiarów przesyłki pozwoli na wcześniejszą, dokładną wycenę usługi. Unikniesz niespodziewanych opłat.

 1. Dokładnie zabezpiecz kanapę. Starannie ją zapakuj, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu. Zastosuj folię bąbelkową, folię stretch, styropian oraz wypełnienie, jeśli zaistnieje taka potrzeba. 
 2. Zdemontuj wszystko, co możesz. Jeżeli jest to możliwe, rozłóż kanapę na mniejsze części. Usuń nogi, poduchy i inne elementy, które mogą być oddzielnie pakowane.
 3. Sprawdź ubezpieczenie. Przed wysłaniem kanapy sprawdź, czy przesyłka jest ubezpieczona. Zapoznaj się również ze szczegółami ubezpieczenia, aby upewnić się, że pokrywa ono ewentualne szkody. Możesz również zrobić zdjęcia kanapy przed pakowaniem i w ten sposób udokumentować jej stan.
 4. Szukaj kuriera specjalizującego się w przewozie mebli. Nie wszyscy kurierzy przewożą duże przedmioty, takie jak kanapy. Upewnij się, że kurier, którego wybierasz, ma doświadczenie w tym zakresie.

Najczęstsze błędy podczas wysyłki mebli kurierem

Wybór odpowiedniej firmy kurierskiej i właściwe zapakowanie kanapy pozwoli Ci uniknąć kilku powszechnych błędów.

Pierwszym z nich jest niewłaściwe zaplanowanie przestrzeni. Są różne rozmiary i kształty mebli, a kanapa z pewnością różni się od krzesła. Zawsze dokładnie mierz meble przed wysyłką – jest to niezbędne do dokonania właściwego wyboru opakowania i metody transportu.

Drugi błąd to niedostateczne zabezpieczenie mebli. Miękki materiał kanapy na przykład, jest podatny na zarysowania i przetarcia, więc zawsze używaj odpowiednich materiałów zabezpieczających. Do pakowania mebli szczególnie przydatne są:

 • folia bąbelkowa,
 • folia stretch,
 • arkusze z pianki PE,
 • poduszki powietrzne,
 • papier pakowy i kartony
 • styropian.

Równie ważne jest zabezpieczenie nóg i ramy kanapy, które są podatne na pęknięcia i złamania.

Trzecia trudność powstaje, kiedy przesyłane meble mają delikatne elementy, np. wykonane ze szkła, które nie zostały odpowiednio oznakowane na przesyłce. Zawsze warto poinformować o tym kuriera, aby mógł zastosować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Czwarty błąd to wybór niewłaściwej firmy kurierskiej. Nie wszyscy przewoźnicy są przygotowani do obsługi dużych, ciężkich przesyłek, takich jak meble. Wybierz firmę, która specjalizuje się w ich transporcie, posiada odpowiednie doświadczenie i zabezpieczenia.

Szczególnie w przypadku międzynarodowych przesyłek kurierskich, gdzie trasy są wyjątkowo długie i wymagające, doświadczenie firmy kurierskiej zyskuje na znaczeniu.

Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie, właściwe zabezpieczenie, precyzyjne oznakowanie i wybór doświadczonej firmy są kluczowe dla udanego transportu mebli.

Wykorzystaj nasze sugestie i zyskaj pewność, że Twoja kanapa dotrze do celu bez zadrapań i innych uszkodzeń. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty transportu mebli. Przekonaj się, jak łatwo i bezproblemowo mogą być realizowane takie przesyłki!