Przeprowadzasz się za granicę, do Irlandii i nie wiesz jak przewieźć rzeczy? Sprawdź nasz poradnik!

Opublikowano Kategoria: Poradnik dla osób wysyłających paczki za granicę
Przeprowadzka za granicę, kurier

Podjęcie decyzji o przeprowadzce za granicę, np do Irlandii nie jest łatwe – to ogromna zmiana, jeśli chodzi o warunki życia, język, pracę, nowe zwyczaje i znajomości. Ale zanim zaczniemy poznawać nowe miejsca i ludzi, czeka nas spore wyzwanie logistyczne – transport naszych rzeczy i sprzętu. Sprawdź nasz poradnik, w którym dowiesz się, co zrobić, by przeprowadzka przebiegła sprawnie, szybko i łatwo.

Spakować swoje własne czy kupić nowe na miejscu? Jak wygodnie przewieźć dobytek za granicę?

Sporo osób planujących przeprowadzkę do Irlandii obawia się, że usługi transportowe i przesyłki zagraniczne pochłoną sporą część budżetu przeznaczoną na zmianę miejsca zamieszkania. Pojawiają się też obawy, że transport będzie trwał długo, a rzeczy uszkodzą się podczas długotrwałej podróży i przeładunków. Stąd wiele osób rezygnuje z transportu swojego wyposażenia, kupując na miejscu nowe.

Niekoniecznie jednak jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze przed pierwszymi wydatkami w nowym miejscu albo po prostu bardzo lubisz swoje dotychczasowe wyposażenie, czy też musisz zwolnić do tej pory zajmowane mieszkanie. W każdym z tych przypadków najlepiej jest skorzystać z usług firm specjalizujących się w przeprowadzkach. Profesjonalna firma kurierska przewiezie rzeczy szybko i zdecydowanie taniej w porównaniu z zakupem nowego sprzętu.

Przeprowadzka do Irlandii z pomocą firmy kurierskiej

W ciągu kilkunastu ostatnich lat, z uwagi na intensywną migrację zarobkową, transport z Polski do Anglii i przewóz paczek do Anglii stał się jednym z najbardziej popularnych kierunków, który znacząco wpłynął na rozwój i wysoką profesjonalizację rynku firm przeprowadzkowych. Podobnie przeprowadzki z Anglii do Polski – sprawiły one, że obecnie znalezienie profesjonalnej, rzetelnej i taniej firmy, która przewiezie nasze rzeczy za granicę, nie jest już takim problemem, jak jeszcze dwadzieścia lat temu.

Firma przeprowadzkowa: od czego zacząć przygotowania do transportu za granicę?

Jeśli już zdecydowałeś, że kurier międzynarodowy to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, pora na przygotowanie się do transportu. Zacznij od dokładnego spisu rzeczy i sprzętu, jaki zamierzasz zabrać ze sobą. Teraz kolej na wybór firmy kurierskiej i opcji transportu.

Korzystając z usług Speedpack, masz do wyboru opcję przeprowadzek wagowych, przestrzennych i paletowych.Przeprowadzki wagowe to usługa przewozu drobnych rzeczy, które możesz zapakować w kartony, co jest bardzo korzystne cenowo. Przeprowadzki przestrzenne pozwalają na transport mebli, sprzętu elektronicznego, wyposażenia kuchni i wszystkich rzeczy, które trudno spakować w kartony. W tej opcji wystarczy zamówić konkretną przestrzeń ładunkową, którą następnie wypełnia się odpowiednio zabezpieczonym sprzętem. Przeprowadzki paletoweto natomiast nic innego, jak zapakowanie wszystkich swoich rzeczy na palety, co sprawia, że cena takiego transportu jest zdecydowanie niższa niż w przypadku tradycyjnego przewozu, a rzeczy na palecie są odpowiednio zabezpieczone. Co ważne – nie trzeba posiadać palety ani nawet samodzielnie jej pakować. Zarówno palety, jak i usługę paletowania zapewnia Speedpack.

Chcesz się przeprowadzić do Irlandii? Sprawdź co można przewieźć za granicę?

Elastyczna oferta, doświadczeni i wykwalifikowani kurierzy oraz wieloletnie doświadczenie w transporcie międzynarodowym sprawiają, że już od lat przede wszystkim paczki z Polski do Anglii – ale nie tylko, ponieważ firma oferuje usługi na terenie Unii Europejskiej – dojeżdżają sprawnie, bezpiecznie i tanio. Speedpack specjalizuje się w przeprowadzkach domów, biur, firm, sklepów czy biur. To gwarancja wygody, korzystnej ceny i tego, że w nowym miejscu poczujesz się bezpieczniej. Z Twoimi ulubionymi meblami, książkami czy niezawodnym sprzętem zdecydowanie szybciej poczujesz się jak w domu. Nie czekaj – sprawdź już dziś, ile kosztuje usługa przeprowadzek międzynarodowych.