Wysyłka mebli ogrodowych kurierem: koszt i gotowe wskazówki

Opublikowano Kategoria: Poradnik dla osób wysyłających paczki za granicę Tags: , ,
Wysyłka mebli kurierem koszt

Zestaw mebli, rozkładany fotel, stolik z krzesłami, a może narzędzia i sprzęty ogrodowe takie jak kosiarka, dmuchawa, łopata czy sekator – przygotowanie tych przedmiotów do wysyłki może być wyzwaniem.

Na szczęście jest sporo opcji przesyłek kurierskich, które sobie z nimi poradzą. Podpowiemy, o co zadbać na etapie pakowania mebli i sprzętu oraz którą opcję wysyłki wybrać, aby być spokojnym o bezpieczeństwo swojej paczki i innych przesyłek, które będą z nią podróżowały.

Wysyłka mebli kurierem – koszt zależy od wybranego rozwiązania

Opcji masz kilka. W zależności od rozmiaru, wagi i specyfiki konkretnego przedmiotu możesz wysłać go paczką standardową, gabarytową, na palecie lub skorzystać z oferty dedykowanej meblom.

Wysyłka mebli kurierem – koszty poszczególnych rozwiązań realizowanych przez nas na trasie Polska-Irlandia-Polska:

  • paczka standardowa do 50 kg: 107,97-237,54 zł (25-55 €)
  • paczka gabarytowa, czyli cięższa niż 50 kg lub gabarytowo większa od standardowej: 4,32-6,48 zł za kg (1-1,50 € za kg)
  • palety euro i przemysłowe do 1000 kg: 518,28-1727,60 zł (120-400 €)

Paczka standardowa, to idealne rozwiązanie dla niewielkich przedmiotów, które zmieszczą się w kartonie o standardowych wymiarach. Może to być składane krzesło ogrodowe, mały leżak czy mini grill. Ważne, by wymiary i waga paczki nie przekraczały ograniczeń konkretnego przewoźnika – zazwyczaj jest to 50 kg.

Drugi typ, paczka gabarytowa, to opcja dla większych przedmiotów i niestandardowych kształtów. Załóżmy, że chcesz wysłać leżak drewniany z poduszkami lub hamak ze stelażem. W takim przypadku mówimy o przesyłce gabarytowej. Jej limit w Speedpack wynosi do 500 kg.

Przesyłka paletowa w wielu przypadkach usprawnia wysyłkę mebli kurierem. Koszty zwiększyłby się, gdyby trzeba było elementy zestawu mebli ogrodowych wysyłać w oddzielnych przesyłkach. Wysłanie niektórych przedmiotów byłoby wręcz niemożliwe w standardowej paczce.

Chcesz wysłać meble lub sprzęt ogrodowy do lub z Irlandii? Wyślij je z nami. Zadbamy o bezpieczeństwo Twojego towaru i terminową dostawę.

Pamiętaj: każda przesyłka powinna być odpowiednio zabezpieczona i oznaczona. To gwarancja, że dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Wybieraj opcję odpowiednią dla swojego towaru i pamiętaj – odpowiednie pakowanie to połowa sukcesu!

Podpowiemy jak to zrobić dobrze.

Jak przygotować ogrodowe meble do wysyłki kurierem?

Kiedy wysyłasz meble ogrodowe kurierem, musisz skupić się na czterech głównych aspektach: czyszczeniu, demontażu, pakowaniu oraz etykietowaniu.

Po pierwsze, czyszczenie. Meble, które stojące na zewnątrz trzeba oczyścić z resztek ziemi, trawy czy liści.

Następnie demontaż. Usuń wszystkie możliwe do odmontowania elementy. Przykładowo, jeżeli masz stół ogrodowy, najlepszym rozwiązaniem będzie demontaż nóg i zabezpieczenie ich oddzielnie przed umieszczeniem we wspólnym kartonie lub na palecie.

Zajmuje to trochę czasu, ale pozwala lepiej zabezpieczyć meble przed uszkodzeniami w trakcie transportu.

Po demontażu czas na pakowanie. Użyj odpowiednich materiałów. Folia bąbelkowa, folia stretch, solidne kartony, narożniki i wypełnienia – to Twoi sprzymierzeńcy.

Używaj folii bąbelkowej do owinięcia i ochraniania każdego elementu osobno. Folie stretch mogą służyć do utrzymania elementów razem podczas transportu oraz zabezpieczenia paczki z zewnątrz.

Do pakowania najlepiej wykorzystać oryginalne opakowania. Jeśli już ich nie masz, wybierz pudełka odpowiedniej wielkości, czyli niewiele większe od towaru, który ma się w nim zmieścić.

Pozbądź się pustych przestrzeni dzięki wypełnieniu. Przedmioty nie powinny się przemieszczać podczas transportu, aby się wzajemnie nie obijały.

Jeśli umieszczasz meble na palecie, zacznij od tych najcięższych i największych. Umieść je na spodzie. Nic nie może wystawać poza krawędzie palety. Układaj na niej zapakowane przedmioty jak cegły – tak, aby zachodziły na siebie. Dzięki temu osiągniesz większą stabilność. Na koniec owiń całość folią stretch i użyj pasów w razie potrzeby.

Nie zapomnij o etykietowaniu. Upewnij się, że firma kurierska wie, co przewozi, szczególnie jeśli to przedmioty kruche i delikatne lub to, gdzie jest góra i dół paczki ma znaczenie.

Jak zabezpieczyć sprzęt ogrodowy do wysyłki?

Po pierwsze, upewnij się, że sprzęt jest czysty i suchy. Pozbycie się wszelkiego typu nieczystości i wilgoci zapobiegnie niszczeniu opakowania i ewentualnym uszkodzeniom spowodowanym przez korozję.

Zdemontuj luźne, ruchome elementy. Jest to szczególnie ważne, gdy mówimy o większych sprzętach takich jak kosiarki czy traktorki ogrodowe.

Weźmy przykład kosiarki: zdejmij kosz, zdemontuj wszelkie elementy, które mogą się przemieszczać w trakcie transportu.

To istotne, bo dzięki temu zmniejszasz ryzyko uszkodzeń zarówno samego sprzętu, jak i innych przesyłek.

Następnie zabezpiecz ruchome elementy sprzętu ogrodowego, takie jak uchwyt czy kółka. Jeśli to możliwe, złóż je lub zdemontuj i zabezpiecz oddzielnie.

Nie wystarczy włożyć sprzętu do kartonu i wysłać go w ten sposób. Pamiętaj, że przesyłki mogą być przenoszone i przesuwane. Stąd konieczność ochrony sprzętu od wewnątrz. Wykorzystaj do tego celu folię bąbelkową, która amortyzuje ewentualne uderzenia.

Narożniki i przekładki z tektury typu „plaster miodu” zapewnią dodatkową ochronę na wypadek uderzenia. Użyj ich do ochrony sprzętu z każdej strony.

Zwróć szczególną uwagę na ostre elementy. Kawałki tektury owinięte wokół nich i przymocowane taśmą oraz folia bąbelkowa pozwolą je odpowiednio zabezpieczyć.

Z urządzeń spalinowych trzeba pozbyć się płynów takich jak paliwo, olej czy smar. Ich wyciek mógłby zniszczyć nie tylko Twoją paczkę, ale też resztę przewożonych z nią przesyłek.

Zabezpiecz przesyłkę z zewnątrz. Tutaj doskonale sprawdzi się taśma klejąca lub stretch. Owiń nią kilka razy karton. Twoja przesyłka musi być szczelnie zamknięta.

Wysyłka mebli i sprzętów ogrodowych wydaje Ci się skomplikowana?

Może na pierwszy rzut oka tak, ale kiedy zaczniesz działać zobaczysz, że to prostsze niż myślisz.

Jakkolwiek kurier ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo przesyłkom podczas transportu, dużo zależy również od Twojej staranności. Solidne pakowanie i wybór odpowiedniego rodzaju przesyłki są nie do przecenienia. Powodzenia!