Wysyłka prezentów za granicę. Jak upewnić się, że dotrą na czas? | Speedpack

Opublikowano Kategoria: Poradnik dla osób wysyłających paczki za granicę
Wysyłka prezentów za granicę

Dobry bestseller, porcelanowa zastawa, elektronika, drewniana toaletka, a może motocykl. Pomysłów na prezent jest mnóstwo. Czasem upominek musi przemierzyć setki kilometrów, żeby cieszyć obdarowaną osobę.

Ta droga nie zawsze jest łatwa. Co jeśli prezent nie dojdzie na czas? Co jeżeli się uszkodzi? Jak sprawić, żeby dostarczanie prezentów przebiegło sprawnie?

Mamy na to odpowiedź! W artykule podpowiemy Ci, jak zadbać o to, aby prezent wysłany za granicę dotarł tam bezpiecznie i na czas. Dowiesz się też, jakie są typowe trudności, które mogą Cię spotkać podczas wysyłki i jak je rozwiązać.
Kiedy wysłać prezent, żeby dotarł na czas?
Przesyłka za granicę zazwyczaj zajmuje od trzech do siedmiu dni roboczych. Są jednak momenty wyjątkowe, np. początek grudnia, kiedy przesyłek jest więcej niż zwykle z powodu zbliżających się świąt. Każdy chce w tym czasie obdarować bliskich.

Dlatego lepiej, abyś planował wysyłkę przynajmniej dwa tygodnie przed oczekiwaną datą dostarczenia prezentu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój upominek dotrze na czas, bez względu na obłożenie firmy kurierskiej.

Sprawdź nasze terminy wysyłki i nadaj swój prezent, aby dotarł bez opóźnień pod choinkę lub na inną ważną okazję.
Jak właściwie zapakować prezent, aby doszedł do adresata bez uszkodzeń?
Osobom wysyłającym upominek zazwyczaj zależy na tym, żeby pięknie wyglądał. Ozdobny papier czy torebka prezentowa to tylko niektóre z wielu możliwości. Jednak wysyłka za granicę wiąże się z bardzo długą trasą.

Pamiętaj, że Twoja przesyłka pokona setki kilometrów, w trakcie których może zostać narażona na nacisk, wibracje czy zmiany temperatur. Trzeba więc wysyłane przedmioty odpowiednio zabezpieczyć.

Prezent powinien być szczelnie zapakowany i zabezpieczony przed uszkodzeniami, na przykład folią bąbelkową. Najlepiej włożyć go do solidnego pudełka, wielkością dopasowanego do zawartości. Wewnątrz kartonu trzeba umieścić wypełnienie, chroniące przedmioty przed przesuwaniem się i obijaniem.

Niektóre przedmioty mają wyjątkowe wymagania. Jeśli na przykład chcesz wysłać mebel lub pojazd, wybierz odpowiedni rodzaj przesyłki. W naszej ofercie znajdziesz dedykowane opcje (dostarczamy również za granicę zakupy internetowe od polskich sprzedawców).

Dodatkowo sprawdź nasze wskazówki, jak wysłać:
kanapę;
narty;
opony;
rower;
szkło i inne delikatne rzeczy;
książki i inne drobne przedmioty.
O czym jeszcze trzeba pamiętać, aby dostarczanie prezentów przebiegło sprawnie?
Weź pod uwagę regulacje celne, jeśli wysyłasz prezent do kraju spoza Unii Europejskiej. W takim wypadku Twoja przesyłka może wymagać odprawy celnej i związanej z tym opłaty.

Firmy kurierskie oferują ubezpieczenie dla przesyłek. Warto z niego skorzystać. Zwłaszcza, gdy wartość prezentu jest duża.

Zawsze dokładnie sprawdzaj adres dostawy. Pamiętaj o podaniu wszystkich niezbędnych danych adresata – imieniu i nazwisku, numerze domu, mieszkania, kodzie pocztowym i innych wymaganych informacjach.

Niepoprawne lub brakujące dane adresowe mogą sprawić, że prezent nie dotrze do odbiorcy, a paczka wróci do Ciebie.
Ile kosztuje wysyłka prezentów za granicę?
Za standardową przesyłkę do 10 kg zapłacisz około 109 zł, a za lodówkę około 434 – 868 zł. Cena zazwyczaj zależy od wagi przesyłki, a dokładne koszty można łatwo sprawdzić w naszym szczegółowym cenniku.
Powszechne problemy podczas wysyłki prezentów i jak ich uniknąć
Wysyłka prezentów za granicę może napotkać na wiele wyzwań, które wykraczają poza standardowe aspekty, takie jak pakowanie, opłaty celne czy dokumentacja przewozowa. Przyjrzyjmy się czterem innym trudnościom. Od razu podpowiemy, jak sobie z nimi radzić.

1. Ograniczenia dotyczące wysyłki niektórych przedmiotów. Wiele produktów jest zabronionych do eksportu. Najlepiej unikać wysyłki przedmiotów, które potencjalnie mogą być niebezpieczne, nielegalne lub niezgodne z przepisami o ochronie środowiska.

Co to oznacza w praktyce? Najczęściej zakazanymi do wysyłki przedmiotami są: substancje niebezpieczne, łatwopalne, niektóre suplementy diety, leki na receptę, alkohole, wyroby tytoniowe, artykuły spożywcze, które wymagają specjalnych warunków przewozowych, naturalne futra, dzieła sztuki, antyki.

Poszczególne kraje mają konkretne wymagania co do tego, co można wprowadzić na ich terytorium. Przed wysłaniem upewnij się, że Twój prezent spełnia wszystkie wymagania i przepisy danego kraju.

2. Ograniczenia związane z wagą i wymiarami przesyłek. Firmy kurierskie precyzyjnie określają limity w tym zakresie. Wysyłając paczkę, która ich nie spełnia trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Nawet z pozoru niewielkie różnice mogą wiązać się z trudnościami po stronie kuriera. Kilka paczek o zaniżonych wymiarach skutkuje tym, że w pojeździe może zabraknąć miejsca lub obciążenie stanie się większe niż zakładano. To realne koszty.

3. Nieodpowiedni typ przesyłki. Oprócz standardowych paczek są również gabarytowe, przeznaczone dla elektroniki, jeszcze inne wymagają transportu na palecie.

W naszej ofercie znajdziesz dedykowane rodzaje przesyłek, które pomagają uniknąć tej trudności i dopasować wysyłkę do zawartości paczki.

4. Wybór nieodpowiedniej firmy kurierskiej. Nie wszystkie oferują usługi przesyłek międzynarodowych, a te, które to robią, mogą mieć różne standardy obsługi, doświadczenie i zakres usług.

Biorąc pod uwagę fakt, że prezenty są zazwyczaj delikatne, ważne jest, aby wybrać przewoźnika, który posiada odpowiednie doświadczenie i wiarygodność. Zwrócić uwagę na opinie i recenzje innych klientów, a także przebieg procesu wysyłki.

Czy firma kurierska odbiera paczki od klientów? Oferuje usługę “door to door”? Zapewnia ubezpieczenie? Jak długo trwa dostawa? Czy ma w ofercie rodzaje przesyłek, których wymaga specyfika Twojego prezentu?
Podsumowanie
Jeśli planujesz wysyłkę prezentów za granicę w okresie przedświątecznym, pamiętaj, że to czas wzmożonego ruchu kurierskiego. Pamiętaj więc o terminach, zabezpieczaj prezent oraz śledź jego podróż. Dzięki temu, święta i inne ważne okazje będą pełne radości, niezależnie od odległości!

Jeśli to możliwe, nadaj przesyłkę z wyprzedzeniem. Wysyłając upominki do Irlandii lub innych europejskich krajów, skorzystaj z naszych usług. Dbamy o to, aby proces wysyłki był szybki, prosty i przyjemny, a przesyłki bezpieczne. Zapraszamy!