Pytania i odpowiedzi

Swoim klientom oferujemy ceny będące najniższymi dostępnymi na rynku. W koszt usługi wliczona jest wyłącznie opłata za przewóz paczki (w systemie od drzwi do drzwi). Nie obarczamy klientów żadnymi dodatkowymi opłatami, prowizjami, kosztami obsługi: płacisz wyłącznie za odbiór paczki i przewóz na wskazane miejsce, ubezpieczenie przesyłki oraz transport międzynarodowy.
W umowach nie stosujemy żadnych kruczków prawnych!

Ponieważ część naszych usług świadczona jest za pośrednictwem zewnętrznych przewoźników (GLS oraz DPD), co znacznie skraca czas wykonywania usługi przewozu lub transportu, oferujemy dwie możliwości nadawania paczek, różniące się formą dobierania przesyłek.

A. Paczka standardowa (GLS)

 • brak narzuconych terminów odebrania paczki przez kuriera: to Ty decydujesz, kiedy odbierzemy paczkę,
 • nadawanie (odbieranie od klienta) paczek odbywa się od pon-pt w godzinach 8-18, nawet następnego dnia roboczego po złożeniu zamówienia,
 • transport trwa standardowo 5-6 dni roboczych i to bez względu na to, kiedy paczka została nadana.

B. Paczka gabarytowa (niestandardowa)

 • paczki odbierane są dwa dni przed ustalonym w firmie terminem wyjazdu,
 • transport (wysyłka) paczek odbywa się raz w tygodniu,
 • nie ma możliwości zamówienia kuriera na konkretną godzinę i dzień
 • paczki doręczane są nie później niż 7 dni roboczych od dnia wyjazdu.
To bardzo proste: wystarczy wejść na naszą stronę i kliknąć na link ZAMÓW KURIERA, a następnie wypełnić prosty formularz. Znajduje się w nim, prócz niezbędnych danych osobowych, także informacja o dacie nadania przesyłki (kiedy paczka ma zostać przez nas odebrania). I to wszystko. Nasz kurier przyjedzie po paczkę w wyznaczonym przez Państwa dniu. Niestety nie ma możliwości umówienia się na konkretną godzinę, kurierzy pracują od 8-18. Zalecamy uiszczenie opłaty od razu, zaś najpóźniej w następny dzień po odebraniu paczki.

Waga gabarytowa wykorzystywana jest tylko do wyliczania paczek nadanych jako PACZKI NIESTANDARDOWE

Waga wolumeryczna paczki wykorzystywana jest do wyliczania kosztów transportu paczki w przypadku gdy waga rzeczywista przesyłki jest niska a gabarytowo natomiast jest ona duża.

Wyliczane jest to wg. wzoru:

Długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm) = waga gabarytowa/wolumeryczna
6000

Wszystkie paczki nadane w SERWISIE STANDARDOWE naliczane są zawsze wg wagi rzeczywiste.

Dzieje się tak w przypadku, gdy paczka zamówiona jest jako standardowa, a jej wymiary mieszczą się w widełkach odpowiadających danej stawce.

W formularzu zamówienia należy wpisać faktyczną wagę oraz wymiary paczki, ponieważ na tej podstawie wyliczany jest koszt przewozu. Jeśli podczas przyjmowania paczki przez kuriera dane z zamówienia nie będą się zgadzać z wymiarami i wagą, paczka może nie zostać przyjęta do przewozu.

Prosimy pamiętać, że w przypadku paczki standardowej maksymalna waga wynosi 50kg. Przekroczenie jej choćby o kilogram skutkuje najczęściej zwróceniem paczki do nadawcy i obciążeniem go kosztami dodatkowymi, naliczonymi przez zewnętrznego przewoźnika. Maksymalna waga i wymiary paczek niestandardowych mogą być z kolei bezpośrednio ustalane z przedstawicielem naszej firmy. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt.

Każda paczka wysyłana za pośrednictwem SpeedPack Usługi Kurierskie (zarówno standardowa, jak i niestandardowa) jest ubezpieczona na kwotę 300€. Ubezpieczenie przesyłki jest już wliczone w cenę całej usługi.

W SpeedPack Usługi Kurierskie staramy się zapewniać jak najkrótszy czas transportu paczek. Standardowo wynosi on:

 • Dla paczek standardowych – od 3-6 dni roboczych i zależy od kraju, z jakiego paczka została nadana. Przykładowo transport Anglia-Polska wynosi 3-5 dni, ale transport Irlandia- Polska już 5-6 dni.
 • Dla paczek niestandardowych – do 7 dni roboczych liczonych od dnia wyjazdu.

Płatność za paczki standardowe:

 1. Odbywają się wyłącznie przez PayPal, najszybszy i najwygodniejszy sposób płatności, umożliwiający zapłatę za pomocą kart kredytowych lub bezpośredni przelew na konto w Polsce albo Irlandii.
 2. Opłata za przesyłkę musi zostać uiszczona natychmiast po złożeniu zamówienia, najpóźniej na następny dzień po odebraniu paczki

Płatność za paczki niestandardowe:

 1. Odbywają się bezpośrednio u kierowcy w Polsce lub Irlandii (płatność gotówką) i jest to preferowana w tym wypadku forma płatności.
 2. Może być wykonana przez PayPal, w tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt.
 3. Nadając paczkę w Polsce można ją opłacić dopiero w Irlandii, jednak nadając paczkę w Irlandii opłata musi być uiszczona od razu.
 4. Walutą obowiązującą w płatnościach gotówkowych jest EURO.

Z każdego miejsca w Polsce i z każdego miejsca w Unii Europejskiej, choć najwięcej naszych kursów odbywa się na linii Polska-Irlandia-Polska. Nasza firma działa na całym terytorium UE i dociera do każdego jego zakątka, więc nie musisz się martwić, że akurat Twoje miasto jest poza naszym zasięgiem.
Dodatkowo nie pobieramy żadnych opłat za dojazd, niezależnie od tego, czy paczka ma być odebrana z wielkiego miasta czy niewielkiej wsi!

Jak najbardziej! Na naszej stronie dostępny jest specjalny system trackingowy. Wystarczy wpisać tam numer otrzymany od kuriera w momencie nadania paczki i w każdej chwili można sprawdzić, gdzie znajduje się nasza przesyła. Taki system działa jednak wyłącznie w przypadku paczek standardowych.

Jeśli zgubimy otrzymane od kuriera potwierdzenie odbioru paczki, na którym znajduje się numer trackingowy, możemy go otrzymać ponownie, dzwoniąc do naszej firmy i podając numer zamówienia.

Prosimy pamiętać, że numer oraz kod zamówienia służą wyłącznie do identyfikacji naszej paczki (i osoby, jeśli komunikujemy się w przedstawicielem SpeedPack Usługi Kurierskie). Do śledzenia przesyłki konieczny jest osobny numer trackingowy.

Nasza firma podejmie się przewiezienia praktycznie wszystkiego, z wyjątkiem rzeczy niebezpiecznych oraz niezgodnych z polskim prawem. W katalogu artykułów zakazanych w przewozie znajdują się między innymi:

 1. Artykuły niebezpieczne, zagrażające osobom lub mieniu:
  • materiały łatwopalne, wybuchowe lub radioaktywne,
  • substancje żrące i cuchnące,
  • broń i amunicja.
 2. Artykuły będące narkotykami, lekami i środkami psychotropowymi, z wyjątkiem tych substancji, które wysyłane są przez upoważnione instytucje wyłącznie w celach naukowych i badawczych.
 3. Substancje i przedmioty organiczne:
  • żywe rośliny i zwierzęta,
  • martwe zwierzęta, zwłoki lub szczątki ludzkie.
 4. Przedmioty powszechnie uważane za wartościowe:
  • dzieła sztuki, antyki,
  • kamienie, metale szlachetne w dowolnej formie,
  • walutę, papiery wartościowe, certyfikaty.
 5. Płyny i substancje, które po nieprzewidzianym wycieku mogą uszkodzić paczkę, w której się znajdują oraz inne przesyłki.

Dodatkowo transport lub przewóz paczki nie jest możliwy, jeśli:

 1. Przesyłka jest w opakowaniu, które może uszkodzić, zabrudzić lub nawet zniszczyć inne paczki.
 2. Przesyłka w ogóle nie została odpowiednio opakowana i zabezpieczona.
 3. Przesyłka ze względu na swoje właściwości (wymiary, gabaryty) uniemożliwia wykonanie usługi przy użyciu posiadanych środków i urządzeń transportowych.

Naruszenie któregokolwiek z powyższych punktów skutkuje naliczeniem kary pieniężnej w wysokości pięciokrotnej kwoty należnej z tytułu przewozu przesyłki!

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie?

Skontaktuj się z nami!

InfoliniaPL: +48 (054) 4219 191
IE: +353 (0) 1 697 2177
UK: +44 (20) 3608 7474
E-mailkontakt@speedpack.com.pl Formularz kontaktowyPrzejdź do formularza